Pondelok 6. 5. 2024

• 1. septembra 2021 uplynulo 30 rokov od otvorenia našej školy na Záhoráckej ulici. Prvým riaditeľom v tejto škole bol pán riaditeľ Pavel Škrabák, ktorý sa vo  veľkej miere zaslúžil o rozvoj športu v našej škole.

V súčastnosti navštevuje našu školu viac ako 600 žiakov. V  školskom roku  2022/2023 otvárame 24 tried.

Pedagogický zbor sa snaží v maximálnej miere rozvíjať potenciál našich žiakov. Individuálnym prístupom vytvárame optimálne podmienky pre efektívne učenie sa a rozvoj emocionálnej inteligencie. Od septembra 2021 sme sa zapojili do projektu POP II. V rámci tohto projektu spolu s členmi inkluzívneho tímu pomáhame našim žiakom so ŠVVP lepšie zvládnuť výchovno - vzdelávací proces.

Škola neustále prebieha rekonštrukciami v spolupráci s mestom Malacky - najprv to bolo zateplenie budovy, výmena podlahovej krytiny vo všetkých triedach, rekonštrukcia sociálnych zariadení v celej budove, výmena osvetlenia v priestoroch telocvične, rekonštrukcia vestibulu, rekonštrukcia učební. Škola  dnes disponuje 4 PC učebňami, 2 jazykovými laboratóriami, chemicko-biologickou učebňou, učebňou fyziky, polytechnickou učebňou. Okrem toho sa  v priestoroch školy  nachádza učebňa etickej a náboženskej výchovy, knižnica. Z 23 tried je k dnešnému dňu zrekonštruovaných 21 tried, ktoré sú vymaľované a  je v nich vymenené i osvetlenie. V škole je zrekonštruovaná viac ako polovica kabinetov pre učiteľov. Od februára 2022 vďaka spolupráci so ZR je v priestoroch školského dvora antivandalové ihrisko.  Vďaka dobrej spolupráci rodičov a partnerov školy máme od leta 2021 altánok na zážitkové učenie a vyvýšené záhony, kde pestujeme bylinky a ovocie. Vybudovaný je i náučný chodník, ktorý plánujeme rozšíriť.

Našou snahou je neustále zlepšovať podmienky pre našich žiakov i zamestnancov, aby sa u nás cítili príjemne.

Prajeme všetkým našim deťom - žiakom, pedagogickým i ostatným zamestnancom veľa zdravia, radosti, síl pri zvládnutí nového školského roka a veríme, že bude lepší ako predchádzajúce dva, ktoré boli poznamenané pandémiou.